Senarai Penuh Pencalonan Anugerah Astro Arena 2012 | Apek Ungguli Pencalonan

SUMBANGAN besar atlet negara dalam mengharumkan nama Malaysia di pentas dunia tidak mampu disangkal dan pada tahun ini Anugerah Astro Arena 2012 kembali untuk memberi pengiiktirafan kepada atlet yang mencapai kegemilangan dalam kalendar sukan tanah air.

Penjaga gol kebangsaan, Khairul Fahmi Che Mat mengungguli senarai pencalonan bagi atlet lelaki pilihan berpasukan yang turut dicabar Bryan Nickson Lomas (terjun), Adrian Ang (boling), Cheng Chu Sian (memanah) dan Mazli Ikmar Mohd Nor (hoki).

Sebanyak lapan kategori dipertandingkan termasuk atlet wanita pilihan berpasukan, atlet muda pilihan, kebangkitan pilihan dan anugerah khas meja sukan pilihan (media cetak), jurulatih pilihan, blog sukan pilihan dan perlawanan pilihan yang memberi peluang kepada orang ramai untuk membuat undian sehingga 23 April ini di lawan sesawan www.arena.my.

Selain itu tiga legenda sukan akan terpahat di Dewan Kemasyhuran Astro Arena dan mengurniakan anugerah khas kepada seorang bekas atlit Paralimpik ke atas sumbangannya kepada negara.

Manakala bekas juara badminton dunia 2011, Zulfadli Zulkifli mengetuai senarai bagi calon atlet muda pilihan diikuti Adiq Husaini Othman (berbasikal), Aaliyah Yoong (ski Air), Jupha Somnet (berbasikal) dan Muhammad Nazmi Faiz Mansor (bola sepak).

 

Atlet Lelaki Pilihan Berpasukan

Khairul Fahmi Che Mat (Bola Sepak)

Bryan Nickson Lomas (Terjun)

Adrian Ang (Boling)

Cheng Chu Sian (Memanah)

Mazli Ikmar Mohd Nor (Hoki)

 

Atlet Wanita Pilihan Berpasukan

Pandelela Rinong (Terjun)

Png Hui Chuen (Renang Berirama)

Jacqueline Sijore (Boling)

Nur Fatehah Mustapha (Berbasikal)

Katrina Ann Abdul Hadi (Renang Berirama)

 

Atlet Muda Pilihan

Zulfadli Zulkifli (Badminton)

Adiq Husaini Othman (Berbasikal)

Aaliyah Yoong (Ski Air)

Jupha Somnet (Berbasikal)

Muhammad Nazmi Faiz Mansor (Bola Sepak)

Kebangkitan Pilihan

Sam Chong (Snuker)

Lee Hup Wei (Olahraga)

 

Jurulatih Pilihan

Yang Zhuliang (Terjun)

Ong Kim Swee (Bola Sepak)

Holloway Cheah (Boling)

John Beasley (Berbasikal)

Lee Jae Hyung (Memanah)

 

Blog Sukan Pilihan

Haresh Deo (Foul)

S S Dhaliwal ( Malaysian Sports)

Christopher Raj (Jaiho Malaysia)

Mohd Aiman (SuaraSukan1Mas)

 

Perlawanan Pilihan

Indonesia lwn Malaysia (Final Bola Sepak Sukan Sea 2011)

Lin Dan lwn Lee Chong Wei (Final Kejohanan Badminton Seluruh England 2011)

Terengganu lwn Negeri Sembilan (Piala Malaysia 2011)

Malaysia lwn Singapura (Kelayakan Piala Dunia 2014)

Malaysia lwn Australia (Kejohanan Hoki Piala Sultan Johor 2012).

Facebook Comments

Comments are closed.

Close